Information System KiViKe

View resource name in all available languages

Kirjandusmuuseumi Virtuaalne Kelder KiViKe

KIVIKE

DOI:

10.15155/9-00-0000-0000-0000-0019DL

Please use DOI in citation: https://doi.org/10.15155/9-00-0000-0000-0000-0019DL

Infosüsteem Kivikeses leidub kahte tüüpi teavet: arhiivimaterjalid (st digiteeringud ning digitaalsena arhiivi saabunud aines) ja andmed materjalide kohta (metaandmed), sealhulgas ka viiteid neile materjalidele, mille digiteeringud veel Kivikesse jõudnud pole. Nii faile kui andmeid lisandub süsteemi pidevalt.

Kivikesest leiate tervikuna digiteeritud Jakob Hurda ja Eesti Kirjameeste Seltsi käsikirjalised rahvaluulekogud, Eesti Üliõpilaste Seltsi rahvaviisikogu, Eesti ühe esimese koduloolase, Võnnu pastori Eduard Philipp Körberi käsikirjalised materjalid 19. sajandi algusaastaist ning 19. sajandi lõpu ajakirjandustegelase Ado Grenzsteini 18 köitest koosneva kirja- ja käsikirjakogu, hulga haruldaste vanade trükiste digikoopiaid, rohkesti fotosid, aga ka 20. sajandi alguskümnendeist pärit vaharullisalvestuste ja šellakplaatide digiteeringud ning palju muud.

Arhiiviainest saab otsida nii repositooriumi kasutajaliidese kaudu kui ka Eesti Kirjandusmuuseumi temaatilistest andmebaasidest.
Materjali kasutamine on vaba teadus- ja õppetöö eesmärkidel.
Sisseloginud kasutaja saab avada faile, kuulata salvestusi, tellida koopiaid jne - seepärast tasub sisse logida!

Arhiivimaterjalidele tuleb viidata nende korrektse arhiiviviitega, vt lähemalt http://kivike.kirmus.ee/index.php?dok_id=24&module=2&op=
Materjalide hulk arvudes: http://kivike.kirmus.ee/index.php?xid=+&dok_id=29&module=231&op=

Arhiivimaterjali avaldamiseks väljaannetes, veebis jm tuleb küsida luba.

Märkssõnad: Eesti Kirjandusmuuseum, rahvaluule, kultuur, kirjandus, metaandmed, säilik, pala, videosäilik, trükis, multimeediasäilik, käsikiri, kunstiteos, helisäilik, foto, helifail, pildifail, videofail

You don’t have the permission to edit this resource.